MUDr. Adéla Bendová

Od dětství jsem toužila pomáhat lidem, probouzet v nich jiskřičku radosti, naděje, lásky. Pomáhat jim žít plnohodnotný život ve zdraví. Věřila jsem, že tohle poslání naplním, když se stanu lékařkou.

Lékařkou jsem se stala, ale už během studia jsem začínala tušit, že jsem si to představovala trochu jinak. Když jsem nastoupila po škole na své první působiště na interně, nasbírala jsem tam spoustu zkušeností:

  • Jak nejednat s lidmi.
  • Že lékař léčí, ale neuzdravuje, a že se zabývá nemocemi, ne zdravím.
  • Že nechci trávit dny zavřená kdesi bez přístupu denního světla a nemít ani čas se podívat z okna.
  • Že v tom nemocničním kolotoči, nočních službách a vyčerpání není prostor ani na svou radost a spokojenost, tím spíš ne ještě rozsvěcovat den někomu dalšímu.
  • Jak se nechovat k umírajícím.

Mým vysvobozením bylo těhotenství a odchod na mateřskou. Získala jsem čas podívat se na svůj život z odstupu, začít snít o nemožném a hledat jinou cestu.

Kdo mě zná, ví, že mnoho let už sním o založení hospicu, který bude vymazleným útočištěm pro hluboké lidské příběhy. K tomu využiju všechny své zkušenosti, které už jsem nasbírala a ještě nasbírám. Zatím jsem hlavně maminka, a tenhle sen přijde na řadu, až mě dětičky nebudou tolik potřebovat.


Taky jsem vždycky toužila po svobodě. Mít příjem bez toho, abych musela sedět v práci od - do a poslouchat nadřízeného (kterého si ani nevážím). Jít si kdy chci, kam chci, dělat si, co chci. Okolí mi sice tvrdilo (a pořád tvrdí), že to není možné, ale naštěstí jsem tomu nikdy neuvěřila.

Bylo mi jasné, že jestliže chci získat čas a peníze zároveň, musím si rozjet vlastní byznys. Podnikáním nepolíbená jsem se porozhlížela, co a jak, když mi kamarádka doporučila knihu Chcete peníze? Nechoďte do práce! od Tomáše Kašpara. Začalo se mi rozsvěcovat i ohledně důchodu - teď je nejvyšší čas zařídit, abych nemusela chodit do práce do smrti. Nemůžu se spoléhat, že se o mě někdo postará.

A kromě toho, každá máma chce dobře zaopatřit děti a mít na ně dostatek času. Nechce se mi ve třech letech strčit děti do školky mezi cizí lidi a naskočit zpátky do toho nesmyslného kolotoče a děti skoro ani nevidět.

Když jsem se v té knížce dočetla o geniální možnosti podnikání - network marketingu, nebo také referenčním marketingu, neváhala jsem a rychle jsem vybírala dobrý tým.