Příběhy uzdravení

BLOG
Uzdravení z migrény vedlo přes mozkovou mrtvici

Uzdravení z migrény vedlo přes mozkovou mrtvici

Kamarádka Jana Doubravská mi dala svolení, abych zveřejnila její příběh jako inspiraci a zároveň podnět k zamyšlení pro ostatní.

Migrénami trpěla od dětství. Často v souvislosti s cyklem, ale i mimo. Několikrát do měsíce. Běžná analgetika jí nepomáhala. Až když dostala triptany na předpis, vždycky na začátku záchvatu spolkla tabletku, chvíli počkala, až začne účinkovat, a běžela do práce. Nebyl čas se válet.

Makala, cvičila, chrlila výkony, občas ji zastavila migréna, ale s tou si už uměla poradit a bez většího zdržování jela dál.

Těhotenství

Pak přišlo těhotenství a porod. Na nějakou dobu přišlo zlepšení, ale pak se vše vrátilo. Že by záchvěv ženství?

Mrtvice

Jednoho dne se zase probudila se začínající migrénou. Spolkla tabletu triptanu, došla si na záchod a vrátila se do postele, aby počkala, než tableta zabere, a mohla jít do práce.

Partner ji našel se svěšeným koutkem úst, nedokázala zvednout levou ruku, špatně mluvila. Pamatuje si ještě, jak došla do záchranky, pak už nic. Jen nemocniční pokoj…

Teď má na mozku jizvu 7 x 3 cm. Od toho osudného dne uplynuly tři roky.

Triptany

Později se dozvěděla, že se jednalo o nežádoucí účinek triptanů. Jejich základním mechanismem účinku je stažení cév (které jsou při migréně roztažené a proto vzniká bolest). Žádoucí je to v mozku, ale ony si nevybírají a stahují cévy i jinde – v srdci, končetinách, všude.

Problém je v samotném stažení i v průběhu. Stažení cév v srdci může vést až k infarktu, v končetinách zase k nedokrvení. Fakt samotného průběhu stahování a roztahování cév taky není bez rizik. Příkladem je Janina disekce krční tepny – její natržení. V poškozeném místě vznikla krevní sraženina, která se odebrala do mozku

Migrény ale pokračovaly i po mrtvici

Na nějaký čas byl pokoj, byla ráda, že aspoň od migrén už má klid, když má co dělat, aby se dostala z následků mrtvice. Ale bylo to jen pár měsíců a otravné migrény se vrátily.

Už ale začínala chápat, že to, co se děje, je zoufalé volání jejího těla o pomoc. Vždyť se chovala jako muž – výkon, síla, odpočinek ani náhodou…

Pomalu se pustila do změn svých přesvědčení a návyků.

Odpočinek, ženská jemnost, citlivost, sebeláska.

Na pomoc jí přišla i epigenetická mikrovýživa, které přikládá významné místo v uzdravení.

Následky mrtvice se upravily, migrény zmizely a konečně žije spokojený život. Když je unavená, odpočívá, hýčká si své ženství a samozřejmě dál překonává výzvy na cestě naslouchání svému tělu.

Uzdravení je možné

Pokud tušíte, že vaše tělo a duše si žádají změny a péči a třeba už i křičí jazykem nemoci, aby se jim dostalo pozornosti, ráda vás na cestě uzdravení také podpořím. Pochopením, přijetím, radou i energeticky.

Pokud vám mé články dávají smysl, sdílejte pro ostatní:
Vyhledávání